Dažnai girdžiu klausimą, ar karvės pienas suaugusiam žmogui yra būtinas. Ieškant atsakymo internete anglų kalba rasite apie 127 000 000 šaltinių, kurių dauguma prieštarauja vieni kitiems.

Ką aš manau apie pieną?

Mano pirmasis atsakymas – jūs, tiksliau jūsų organizmas, žino geriausiai. Jei pavartoję pieno produktų pusvalandžio – valandos bėgyje jaučiate bet kokį diskomfortą, pvz., pilvo pūtimas, gurgimas, spazmai, viduriavimas ir pan., labai tikėtina, kad jie jums netinka.

Pajutus neigiamus simptomus, neskubėkite nurašyti visų pieno produktų, esant laktozės netoleravimui rauginti produktai dažnai tinka puikiai.

Kas apskritai gero tame piene?

Nedaug yra maisto produktų, kuriuose būtų supakuota tiek naudingų medžiagų, kaip kalcis, kalis, vitaminas D.  Kita vertus, tai, kas yra piene, yra ir kitame maiste, pvz., mėsa, jūsų gėrybės, šviežios daržovės, vaisiai, riešutai. Svarbu įvairovė.

Jei organizmas toleruoja ir mityba nėra pilnavertė, pieno produktai yra puikus būdas būtiniems nutrientams gauti.

Karvės piene be naudingų medžiagų yra ir hormonų bei augimo faktorių, kurie veikia ir mūsų organizmą. Ypač tai pasakytina apie masiniu būdu auginamų karvių pieną. Kad greičiu augtų, kad duotų pieno ištisus metus, net ir tada kai laukiasi, joms duodama hormonų. Kad augdamos nenatūraliai nesirgtų, joms duodama antibiotikų ir kitų vaistų.

Tikrai rekomenduoju rinktis ne pasterizuotą pieną ar jo produktus iš parduotuvės, o susirasti ūkininkų, kurie tikrai laukia jūsų ūkininkų turgeliuose.

Jei jaučiate, kad netoleruojate laktozės ir bet kokie pokyčiai kelia sumaištį galvoje, registruokitės konsultacijai čia: https://www.mitybosfenomenas.lt/mitybos-konsultacijos/.  Paprastai pakanka vieno susitikimo detaliai išsiaiškinti, kas vyksta organizme esant netoleravimui ir surasti jums tinkamiausias alternatyvas. Gausite aiškią informaciją, ką, kiek, kaip, su kuo ir kada vartoti, kad galėtumėte gyventi be pieno produktų.