Keistas dalykas tos mūsų protas, nuo to momento, kai sužinom, kad kažko mums nebegalima, pradedam norėti būtent to. Nesvarbu, kad anksčiau visai nesinorėjo.

Šituo klausimu mūsų smegenys kaip trimečiai vaikai. Koks nors žaislas mėnesį gali gulėti nejudinamas, bet pabandyk iš jo paimti. „Čia mano!”. Grąžinus atgal gulės dar mėnesį.

Taip dažnai būna su įvairiomis dietomis. Norime to, ko negalima. Iki apsėdimo. Nebegalime galvoti apie nieką kitą.

Labai svarbu sau pasakyti, kad aš GALIU tai suvalgyti, bet RENKUOSI to nedaryti. Renkuosi ką nors kitą. Galėjimas atsispirti ir prabanga rinktis, tai nepaprastai svarbūs dalykai savikontrolei ir savivertei.

Būtina su savo smegenimis susitarti. Kas augina ar augino trimečius, supras apie ką aš.

Apsibrėžkit jums tinkamiausias taisykles ir apsispręskite jų laikytis. Čia turi būti aiškus ketinimo jausmas, pasiryžimas.

Pagalvokite apie jums dažniausiai kylančias silpnumo akimirkas. Pagalvokite, kokį kompromisą su savo smegenims galėtumėte rasti ir paverskite tai taisyklėmis.

Štai keletas mano patarimų:
– Šiandien suvalgysiu vieną pasimėgaudama ir visada bus kita diena suvalgyti dar.
– Jei smegenys po vieno praranda saiką, susitarkit mėgautis tik vieną kartą per savaitę.
– Jei ruošiatės vaišėms, šventei, kur bus didžiulis maisto pasirinkimas –  susitarkit iš anksto, kad išsirinksite du skaniausius užkandžius, juk paprastai skonį jaučiate tik suvalgę ribotą kiekį maisto. Paskui jau būna tuščias rijimas (niekad nemėgau šito žodžio, bet nerandu kuo tinkamesniu pakeisti).
– Prieš einant į parduotuvę nutarkite pirkti tik vieną „saldainį“. Ir jokių kompromisų. Dar prie kasų peržiūrėkit pirkinių krepšelį, ar vaikas ko nors neįdėjo slapta.
– Išalkote ir ruošiatės dienos pietų? Kuo toliau nuo kavinės susitarkite, kad imsite tik vieną karštą patiekalą, arba tik sriubą ir salotų.

Jūsų smegenims reikia taisyklių, tada net ir kilus pagundoms galima greitai susitarti ir nekyla konfliktai ar nepasitenkinimas.

Atminkite, jūs kontroliuojat maistą, ne jis jus. Jūs esate savo gyvenimo šeimininkai, ne aplinkybės. Nebent renkatės kitaip.

Linkiu rinktis teisingai,
Modesta

Privacy Preference Center