Kas pasakė, kad girti (-s) yra negražu?

Greičiausiai pirmą kartą tai išgirtome kai mums dar nebuvo nė 7 metų. Pirmais septyneriais gyvenimo metais vaiko smegenys priima viską, ką mato, girdi, patiria. Ir daro tai be jokio gerai-blogai filtro. Tame laikotarpyje smegenys yra neįtikėtinai imlios viskam ir priima tai, kaip neginčijamą tiesą. Dažnai visam gyvenimui.

Aš pati atgaminau įvykį iš darželio, kai draugė vaidino snaigę su tikrai gražia balta suknele. Ir ji tikrai nuoširdžiai savimi džiaugėsi. Bet dalykas, kuris įstrigo man iš tos situacijos buvo mamos reakcija: „Baik maivytis, negražu“. Pagalvokit, gal jūs kažkada norėjote pasidžiaugti nauja šukuosena, drabužiu ar nauja dovana ir išgirdote: „Girtis negražu“?

Kad ir kas tai bebūtų, labai tikėtina, kad suvokimas džiaugtis savimi (juo labiau garsiai) yra negražu tapo jūsų kasdienybės fonu.

Todėl ir šiandien išgirdę komplimentą mes nebemokam jo priimti. Kiek kartų aš pati save pagaudavau automatiškai sureaguojant: „Ai, kažkada seniai pirkau už nebrangiai“. Arba „Aha, tik nelabai patogi“, arba „Tik čia truputį susilamdę / susivėlę“. Pasidžiaugti savimi yra tapę negražu.

Pasidžiaugti kitais ar pagirti – irgi. Tiesiog nebemokam nei duoti, nei priimti. Kada paskutinį kartą sakėte komplimentą?

Kviečiu priimti iššūkį. Pirmoji jo dalis yra kas rytą nusišypsoti sau veidrodyje ir pasakyti :“Tu nuostabi (-us)!” Prisiklijuokit lapukus su šypsenom, tekstais, pvz., “Aš esu nuostabi tokia, kokia esu”, „Aš priimu save tokią, kokia esu“, „Aš esu verta…“, „Aš myliu ir gerbiu savo kūną“, „Aš tikiu savimi“, „Aš lengvai priimu komplimentus“. Pagalvokit, kokie sakiniai jums sukelia geras emocijas.

Gali prireikti laiko, kol tuo nuoširdžiai patikėsit, nes greičiausiai daugiau, nei 20 metų sau sakėte kitaip.
Jeigu nepatogu ir namiškiai kreivai žiūri, pasakykite (pradžioj sau), kad norite sau priminti tai, ką seniai pamiršote. Kiti kreivai žiūrės į jūsų lapukus tik tol, kol jūs nepatogiai su tuo jausitės.

Antroji dalis. Kasdien pasakykite komplimentus bent trims žmonėms. Kuo daugiau ir kuo įvairesni bus žmonės, tuo geriau. Sutikote žmogų ir pagalvokite, už ką galėčiau jį pagirti? Gal kasininkė jus greitai aptarnavo? O gal kolegė šįryt tiesiog švyti? Jei patiko sutiktos moters suknelė, taip jai ir pasakykite, nesvarbu, kad jos nepažįstate.

Šitos dalies esmė paprasta. Kai sakote komplimentą kitam, jūs patiriate lygiai tokias pačias emocijas, kaip ir giriamas asmuo. Ir tos emocijos lieka su jumis. Ir su tuo, kuriam pasakėte komplimentą. Suvokiate? Aš nieko iš savęs neatidaviau, atvirkščiai, jaučiuosi gerai ir aš, ir kitas žmogus. Ir greičiausiai taip visai dienai.

Kviečiu imtis veiksmo.

Privacy Preference Center