Kaip rodo įvairūs tyrimai, nepakankamai išsimiegant jaučiamas didesnį alkio jausmas. Taip nutinka dėl hormonų disbalanso.

• Yra du hormonai, alkio – grelinas ir sotumo – leptinas. Grelinas „pasako“, kada valgyti, tačiau jis niekada nepasakys kada sustoti. Būtent leptinas pasako „stop“. Tačiau esant miego trūkumui išlieka pakilęs alkio hormono lygis, o sotumo išlieka žemas. Todėl atrodo, kad ir kiek bevalgytumėm, vis negana.

• Neišsimiegant sumažėja riebalų ląstelių jautrumas hormonui insulinui. Insulinas yra tarsi raktas ląstelei pasiimti gliukozę kaip energiją. Tačiau jei ląstelė tinkamai nereaguoja, ji signalizuoja kad dar yra tuščia ir jai reikia daugiau maisto energijai.

Taigi, neišsimiegoję valgome daugiau, nors medžiagų apykaita yra sulėtėjusi. Dažniau užkandžiaujame ir esame mažiau fiziškai aktyvesni.

Kiek valandų miego yra pakankamai? Reiktų žiūrėti individualiai, 7,5 valandų vidutinė miego trukmė turėtų būti pakankama. Jei miegate po 5 val., miego trukmės pailginimas iki 7 val. turėtų tikrai padėti sumažinti svorį.

Tačiau miegodami ilgiau nei mums reikia papildomai daugiau tikrai nesulieknėsime. Atvirkščiai, atimsime iš aktyvaus paros laiko galimybę kažką nuveikti bei pajudėti.

Išsinešimui: nevalgykite sunkių patiekalų vėliau, nei 20 val. Užuot ilsėjęsis organizmas darbuosis virškindamas maisto perteklių. Taip pat venkite aktyvios veiklos ir eikite miegoti gerokai iki 24 val. Sakoma, kad kiekviena miego valanda iki 24 val. atstoja organizmui 2 valandas poilsio.

Privacy Preference Center