Kas man yra sėkmingo žmogaus požymis?

Ne turtai, pasiekimai, statusas ar automobilis. Man tai yra vienas vienintelis dalykas – kai žmogus žino, ką daro ir dėl ko. Net jei tai bus tik siūti pradedanti mergina ar pirmo kurso studentas. Mama, paskyrusi savo gyvenimą vaikams ar karjeros moteris, siekianti užsibrėžto tikslo. Sutikus sėkmingą žmogų man neįdomu, ką jis jau turi, man įdomu kur ir kodėl jis eina.

Aš dažnai grįžtu prie mūsų auklėjimo, bet matau tame daug spragų. Juk mes augdami nebuvom mokomi galvoti savo galva. Visada buvom lyginami su kitais. Lyginami kita prasme, gal tiksliau šlifuojami, nes kiekvienas nukrypimas nuo masės vidurkio (ar priimto standarto) yra blogai. Gaudavom barti net už nuomonės reiškimą.

Mokykloje pažymiai iš visų dalykų turėjo būti vienodai geri. Ar vaikas geras mokinys ar blogas sprendžiama pagal jo pažymių vidurkį. Daryti pertrauką po vidurinės mokyklos ir tiesiog padirbėti atrodė protu nesuvokiama. Studijuoti patinkančią profesiją, kuri nemadinga (atseit nepelninga) – baisu. Dažniausiai mes net nemokėdavom sau ir kitiems kelti klausimo, o ko iš tiesų nori?

Buvom mokomi sekti paskui tuos, kurie seka.

Prasukit savo gyvenimą atgal ir pagalvokit, kodėl pasirinkote tas studijas? Nes tik ten įstojote? O gal nežinojote, ko norite? Kodėl dirbate ten, kur dirbate? Nes tik ten priėmė? Kodėl esate su tuo žmogum, su kuriuo esate? Nes jis parodė dėmesį?

Jei taip, pagalvokite, ar gyvenime renkatės jūs, ar nuolatos renkasi jus?

Suprantu, kad tai, ką rašau, iškelia kankinantį klausimą, tai ką daryti gyvenime? Arba koks mano pašaukimas? Dažnai mąstom per giliai ir ieškome nušvitimui prilygstančio atsakymo. Nereikia persistengti.

Pakanka išsigryninti, kas jums iš tiesų patinka ir kasdien skirti tam bent šiek tiek laiko.

Todėl kviečiu griebti rašiklį, popieriaus lapą ir atsakyti į žemiau pateiktus klausimus. Tie klausimai niekuo neypatingi, ypatingi jūsų atradimai apie save. Todėl kviečiu skirti laiko sau.

  • Apie kokius du dalykus galėtumėte diskutuoti su malonumu ir be išankstinio pasiruošimo?
  • Ar yra kažkas, dėl ko kiti dažniausiai kreipiasi į jus informacijos ar patarimo?
  • Jei žinotumėte, kad pinigai ne kliūtis ir kad jums 100 proc. pasiseks, ką veiktumėte?
  • Jei kasdien turėtumėte papildomas dvi valandas laisvo laiko, ką daryti iš tiesų patiktų?

Kad ir ką išsigrynintumėte, apsispręskite kasdien bent 15 min. skirti tam laiko. Jei patinka kelionės, panaršykite internete, rinkit nuotraukas, jei tai rankdarbiai, paieškokite patinkančių idėjų ir imkitės darbo, jei knygos, kasdien skaitykite. Patinka nieko neveikti ir žiūrėti televizorių? Grįžkite dar kartą prie anksčiau pateiktų klausimų.

Man labai patinka du dalykai, gilintis į tai, kaip veikia žmogaus protas ir rašyti. Todėl aš labai džiaugiuosi, kad galiu tai apjungti ir dalintis savo pomėgiais su jumis. Vien dėl to, kad aš žinau, ką darau ir kodėl, šiandien aš galiu pasakyti, taip, aš esu sėkmingas žmogus. Laimingas taip pat.

Privacy Preference Center